Dr Paulina Niechciał przesyła pozdrowienia z XII Światowego Kongresu Zaratusztriańskiego, który odbywa się w Nowym Jorku

Z dumą informujemy, że dr Paulina Niechciał, jako jedyna osoba z Polski, bierze udział w XII Światowym Kongresie Zaratusztriańskim, który odbywa się w Nowym Jorku.

Impreza odbywa się raz na 4 lata tam, gdzie jest lokalna społeczność zaratusztriańska, która ma możliwości i chęci takie wydarzenie zorganizować - tym razem gospodarzami i organizatorami są ZAGNY (Zoroastrian Association of Greater New York) i FEZANA (Federation of Zoroastrian Associations of North America).

Kongres odbywa się 1–4 lipca 2022 roku, ale już w dzień poprzedzający były mniej formalne spotkania. Kongres powrócił do Stanów Zjednoczonych po 22 latach i gości około 1200 uczestników z całego świata, z 16 krajów - zaratusztrian, ale też badaczy.

Zachęcamy do zapoznania się z galerią zdjęć z wydarzenia.