Trwa wrześniowa tura rekrutacji na studia! Zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą dydaktyczną

Przypominamy, że obecnie trwa wrześniowa tura rekrutacji na studia.

Wszystkich zainteresowanych rekrutacją na studia w Katedrze Porównawczych Studiów Cywilizacji UJ zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą dydaktyczną w roku akademickim 2021/22:

​- porównawcze studia cywilizacji (studia I stopnia - rekrutacja) - więcej informacji
​- porównawcze studia cywilizacji (studia II stopnia - rekrutacja) - więcej informacji
​- studia nad buddyzmem (studia I stopnia - rekrutacja) - więcej informacji
​- studia nad buddyzmem współczesnym (studia II stopnia - rekrutacja) - więcej informacji

W razie pytań zachęcamy do kontaktu mailowego (kpsc@uj.edu.pl), oraz z wykorzystaniem naszych mediów społecznościowych (FB) lub platformy MS Teams.

Oferujemy naszym studentom przedmioty związane z największymi kręgami cywilizacji: muzułmańską, indyjską, konfucjańską, zachodnią czy też krajami Mezoameryki.

Aby poznać inną kulturę nie wystarczy wskazać kraj na mapie. Kluczem do wielu tajemnic jest język, który z jednej strony ułatwia komunikację z ludźmi danego rejonu świata, a z drugiej daje pełniejszy wgląd w szerszy kontekst kulturowy.

W Katedrze Porównawczych Studia Cywilizacji proponujemy ​lektoraty języków orientalnych, które realizujemy w wymiarze 450 godzin nauki języka w ciągu trzech lat - na studiach porównawcze studia cywilizacji (I stopień) oferujemy możliwość nauki języka arabskiegohindi lub japońskiego, kierunek studia nad buddyzmem (I stopień) daje szansę uczestnictwa w lektoracie języka chińskiego (nowość od roku akademickiego 2019/20!), tybetańskiego lub sanskrytu.

Jeżeli chcesz:
• sprawnie poruszać się w wielokulturowym świecie
• pracować w międzynarodowym środowisku
• nauczyć się języka chińskiego, japońskiego, tybetańskiego, arabskiego, sanskrytu lub hindi (450 godzin lektoratu!)
• lepiej rozumieć własną kulturę
poznawać inne tradycje
• korzystać z bogatej oferty wymian międzyuczelnianych (m. in. z JaponiąTajlandią czy Chinami)
• podróżować po świecie
• rozwijać swoje naukowe zainteresowania
• poznać ludzi z podobnymi pasjami
... studiuj w Katedrze Porównawczych Studiów Cywilizacji UJ!

Zapraszamy na stronę rekrutacji oraz do zapoznania się z przewodnikiem po rekrutacji na Uniwersytecie Jagiellońskim. Zachęcamy do zapoznania się z prezentacją Katedry Porównawczych Studiów Cywilizacji w ramach Dnia Otwartego Wydziału Filozoficznego - nagranie dostępne jest w serwisie Youtube oraz na naszym Facebooku.

Zachęcamy także do pobierania materiałów informacyjncych:
ulotka rekrutacyjna Wydziału Filozoficznego (link),
prezentacja informacyjna Katedry Porównawczych Studiów Cywilizacji (link),
prezentacja Koła Naukowego Porównawczych Studiów Cywilizacji (link)

KPSC - Nasze pasje (2017)

Wyjaśniamy! - poznaj studia w Katedrze Porównawczych Studiów Cywilizacji (2021)

A dlaczego studia nad buddyzmem? | Katedra Porównawczych Studiów Cywilizacji UJ x iWiesz (2021)