Wspominamy dra Przemysława Piekarskiego w rocznicę śmierci

24 września 2019 zmarł dr Przemysław Piekarski, orientalista, judaista, filolog polski.

W Katedrze Porównawczych Studiów Cywilizacji prowadził kursy dotyczące cywilizacji indyjskiej, mistycyzmu indyjskiego, żydowskiego, chrześcijańskiego oraz sufizmu, kultury, religii oraz filozofii żydowskiej, komunikacji międzykulturowej oraz liczne kursy poświęcone szeroko pojętemu językoznawstwu.

Grafika: zdjęcie czarno-białe, przedstawiające dra Przemysława Piekarskiego.

Doktor Piekarski był człowiekiem o ogromnej wiedzy i pasji, które przekazywał studentom, inspirując ich do dalszych poszukiwań, zarażając ich miłością do Indii, dając szansę poznania prawdziwego świata kultury żydowskiej, wzmacniając ich podróżnicze ambicje, podsycając zamiłowanie do języków orientalnych i naukowych aspiracji.

Człowiek o pięknym sercu, który zawsze gotowy był pomóc drugiej osobie, i który ujmował wszystkich swoją bezpośredniością, umiejętnością zjednywania sobie ludzi oraz równym traktowaniem każdego, kto stanął na jego drodze.

/Notę zredagowała mgr Olga Kadłuczka, zdjęcie z archiwum prywatnego.