Web Content Display Web Content Display

Web Content Display Web Content Display

Konferencja Studencka TALENTY 2014

Szanowni Państwo,

chcielibyśmy serdecznie zaprosić do wzięcia udziału w IX Ogólnopolskiej Interdyscyplinarnej Konferencji Studenckiej TALENTY 2014. Odbędzie się ona w dniach 28-30 listopada 2014 r. w Instytucie Pedagogiki Uniwersytetu Wrocławskiego.

Konferencja organizowana jest przez  koło naukowe Variograf działające przy Uniwersytecie Wrocławskim oraz Fundację Pro Scientia Publica i obejmuje zakres nauk humanistycznych i społecznych.

Materiały z konferencji są selekcjonowane, bardzo uważnie redagowane oraz poddawane trzystopniowej recenzji: wewnętrznej, zewnętrznej krajowej, zewnętrznej zagranicznej. Materiały zakwalifikowane są publikowane w czasopiśmie "Ogrody Nauk i Sztuk" natomiast najlepsze teksty trafiają w postaci tłumaczeń do czasopisma międzynarodowego "Journal of Education Culture and Society". Warto dodać, że obydwa nasze czasopisma weszły w 2013 r. do międzynarodowych baz danych takich jak CEEOL, EBSCO, Index Copernicus, a w roku 2014 do bazy CEJSH. Ponadto "Ogrody Nauk i Sztuk" oraz "Journal of Education Culture and Society" znajdują się na ministerialnej liście czasopism punktowanych (po 4 pkt.)

Każda osoba, która wyśle swój tekst do publikacji, dostanie szczegółową informację zwrotną oraz szansę na poprawienie tekstu bądź zaproszenie do opublikowania w "Ogrodach Nauk i Sztuk" ( najlepsze teksty trafią do "Journal of Education Culture and Society")!


W pierwszy dzień konferencji, w godzinach od 10.00 do 15.00 odbędą się warsztaty dla młodych naukowców o tematyce redagowania tekstów naukowych, które poprowadzą doświadczeni promotorzy! Będzie można się dowiedzieć: jakie błędy najczęściej występują w pisaniu artykułów i prac naukowych, jak się ich ustrzec oraz jak napisać dobry tekst.

Zgłoszenia przyjmujemy do końca czerwca, natomiast na teksty czekamy od 29 listopada do 15 grudnia. Opłata konferencyjna wynosi  100,- złotych i będzie w całości przeznaczona na dofinansowanie publikacji pokonferencyjnej i nie będzie zwracana na żadnym etapie w procesie kwalifikacji do druku. Natomiast opłata za udział w cyklu warsztatów wynosi 130,- zł. Jeżeli nie zbierze się wystarczająca liczba osób chętnych to opłata zostanie zwrócona.

Ważne terminy:

do końca czerwca 2014 przyjmujemy  zgłoszenie->  należy je pobrać (ze strony https://sites.google.com/site/konferencjatalenty/home/talenty-2014 ), wypełnić i przesłać formularz na adres sekretarza konferencji sekretarztalentow@gmail.com

październik 2014- przesyłamy abstrakt i słowa kluczowe (w j. polskim i angielskim)

01-31 października 2014 dokonujemy opłat konferencyjnych na konto fundacji http://www.proscientiapublica.pl/index.php/pl/kontakt z dopiskiem "cel-działalność statutowa TALENTY"

29 listopad-1 grudnia - konferencja i warsztaty dla młodych naukowców

29 listopad do 15 grudnia- termin nadsyłania tekstów do publikacji

 

Więcej informacji można znaleźć na stronie internetowej: https://sites.google.com/site/konferencjatalenty/home/talenty-2014

lub pisząc bezpośrednio na adres: sekretarztalentow@gmail.com

Zapraszamy również do odwiedzania naszego fanpage'a na facebook'u: https://www.facebook.com/konferencjatalenty?fref=ts

 

Dane do przelewu:

Fundacja PRO SCIENTIA PUBLICA
ul. Redycka 37
51-169 Wrocław

Numer rachunku: 39 2130 0004 2001 0536 2769 0001


Organizatorzy IX Ogólnopolskiej Interdyscyplinarnej Konferencji Studenckiej TALENTY 2014.

 

Published Date: 19.05.2014
Published by: Robert Kowalski