Web Content Display Web Content Display

Web Content Display Web Content Display

Przedmiot wzruszenia. (Anty)Coaching według Tadeusza Kantora

Przedmiot wzruszenia. (Anty)Coaching według Tadeusza Kantora

METRYKA

Hasło spotkania: Przedmiot wzruszenia. (Anty)Coaching według Tadeusza Kantora

Termin: 21 grudnia (poniedziałek) 2015 roku

Czas: 15.00.- 19.00. (planowana 1 przerwa kawowa do 30 minut)

Osoby: 8 osób (dokładnie 8.)

Prowadzący: Mariusz Jazowski, Anna Kapusta

Miejsce: Muzeum Etnograficzne im. Seweryna Udzieli w Krakowie

Plac Wolnica 1, 31-066 Kraków

III piętro (czasoprzestrzeń wystawy [na co dzień korytarz przy muzealnych magazynach]):

„Izba przyjęć rzeczy biednych. Re_KOLEKCJE z Kantora"

[Autorzy wystawy: Olaf Cirut, Anna Kapusta, Katarzyna Piszczkiewicz.

Link do wystawy: http://etnomuzeum.eu/viewItem,wystawy_czasowe.html].

Zapisy: kantor.warsztaty@gmail.com

(Tą drogą wszystkie informacje dotyczące zapisów i warsztatów)

Cena: 200 złotych (1 osoba)

 

 

 

 

 

 

ZAPROSZENIE

            Zapraszamy Państwa do wzięcia udziału w naszym pokazie pracy z kreatywnością według autorskiej lektury dzieł Tadeusza Kantora. Proponujemy Państwu warsztat wprowadzający do naszego rozumienia jakości pracy nad/z sobą w relacji z rzeczą/obiektem/dziełem sztuki.

            W przestrzeni wystawy „Izba przyjęć rzeczy biednych. Re_KOLEKCJE z Kantora" w Muzeum Etnograficznym w Krakowie, poprzez dialog z prezentowanymi obiektami, będziemy szukać naszych własnych/wspólnych historii i wzruszeń.

            Punktem wyjścia do tego spotkania-kreacji będzie Kantorowska metoda pracy-tworzenia, obecna także w opracowaniach towarzyszących wystawie:

1. Kapusta A., Kantor? Muzeum? Metoda? [ss. 10. (strony nienumerowane)], [w:] Kantor. Muzeum. Metoda [ss. 17. (strony nienumerowane) katalog wystawy], Muzeum Etnograficzne im. Seweryna Udzieli w Krakowie, plac Wolnica 1, Kraków, www.etnomuzeum.eu, fb/etnomuzeum.krakow, Kraków 2015, ISBN: 978-83-61369-29-5.

Link [e-book]:

http://etnomuzeum.eu/upload/img/A.%20Kapusta_Przewodnik%20po%20wystawie_PL.pdf

2. Kapusta A., Piszczkiewicz K., Partytura albo pytania o/do rzeczy [materiał towarzyszący wystawie „Izba przyjęć rzeczy biednych. Re_KOLEKCJE z Kantora" zrealizowanej przez Muzeum Etnograficzne im. Seweryna Udzieli w Krakowie, tekst Anna Kapusta, Katarzyna Piszczkiewicz, redakcja i korekta: Ewa Ślusarczyk]

Link [e-book]:

http://etnomuzeum.eu/upload/img/A.%20Kapusta,%20K.%20Piszczkiewicz_Partytura_PL.pdf

            Ideę wystawy odzwierciedla również utwór napisany z jej inspiracji:

1.      Jazowski M., Partytura do wystawy

Link [do tekstu]:

https://www.facebook.com/mariusz.jazowski/posts/1079166945435375

PRZEKONANIA

            Postrzegamy postać i dzieło Tadeusza Kantora jako żywy rezerwuar: (Anty)Coachingu, (Anty)Guru, (Anty)Egzaltacji i (Anty)Cudu. Wierzymy w podmiotowość pracy-tworzenia. To duże wyzwanie w czasach – jak mawiał Kantor - „komersu" w okolicach: Coachingu, Guru, Egzaltacji i Cudu. Od Tadeusza Kantora uczymy się marketingu wartości.

            Dla nas: twórczość to inteligencja bycia w zgodzie z sobą. Kreatywność to twórczość dostępna dla każdego. Artysta to każdy, kto odpowiedzialnie tworzy siebie w zgodzie z sobą.

            Nasz warsztat rozwojowy oparty został na indywidualnym i wspólnym przeżyciu twórczości Tadeusza Kantora. Nie obiecujemy CUDU, obiecujemy świadomość siebie w relacji. Po Kantorowsku proponujemy SEANS twórczości, aby każdy z nas odpowiedzialnie stworzył PARTYTURĘ swoich celów. Tadeusz Kantor nie był GURU, jakich znamy zbyt wielu. Kantor był genialnym praktykiem RZECZYWISTOŚCI, a to RZECZYWISTOŚĆ/REALNOŚĆ czyni możliwą wszelką realizację. KREATYWNOŚĆ to nie CUD. KREATYWNOŚĆ to konsekwencja pracy nad sobą, odpowiedzialna praktyka codzienności. Zapraszamy na nasz spektakl REALNOŚCI!

UREALNIAJĄCY

Anna Kapusta - autorka monografii Od rytuału do mitu? Teatr Śmierci Tadeusza Kantora jako fakt antropologiczny (2011). Wraz z Olafem Cirutem i Katarzyną Piszczkiewicz współautorka wystawy „Izba Przyjęć Rzeczy Biednych. Re_KOLEKCJE z Kantora".

Mariusz Jazowski – coach, trener rozwoju osobistego, arteterapeuta, praktyk pracy z oddechem (Rebirthing Leonard Orr, Techniki Świadomego Oddychania dr Joy Manne, Oddech Biodynamiczny i Uwalnianie Traumy BBTR Giten Tonkov) oraz Łagodnej Bio-Energetyki GBE.

Published Date: 07.12.2015
Published by: Agnieszka Kowalska