Skip to main content

Web Content Display Web Content Display

Web Content Display Web Content Display

Czasopismo “The Polish Journal of the Arts and Culture. New Series” przyjmie studentkę/studenta/grupę studentów do prowadzenia strony czasopisma na portalu Facebook w ramach praktyk studenckich w KPSC

Czasopismo “The Polish Journal of the Arts and Culture. New Series” przyjmie studentkę lub studenta lub grupę 2-3 osobową studentów do prowadzenia strony czasopisma na portalu Facebook (https://www.facebook.com/PJACNS) w ramach praktyk studenckich w KPSC. 
 
Pismo „The Polish Journal of the Arts and Culture. New Series" jest półrocznikiem ukazującym się w wersji elektronicznej, afiliowanym przy Katedrze Porównawczych Studiów Cywilizacji, który stanowi płaszczyznę wymiany myśli dla wszystkich zainteresowanych pogłębioną refleksją nad kulturą we wszelkich jej przejawach w różnych kręgach cywilizacyjnych i na przestrzeni wieków. 

Regulamin realizacji praktyk
 
1. Do prowadzenia strony uprawnieni się studenci i studentki kierunków porównawcze studia cywilizacji (I lub II stopień), studia nad buddyzmem, studia nad buddyzmem współczesnym II i III roku studiów pierwszego stopnia (licencjackich) oraz I i II roku studiów drugiego stopnia (magisterskich).  
 
2. Wymiar godzinowy praktyk i ich czas trwania ustalony zostanie indywidualnie z zainteresowaną osobą/osobami - możliwa jest realizacja zarówno praktyk w wymiarze 60h (2 ECTS) jak i 150H (5 ECTS). 

3. Z przyczyn technicznych osoba (osoby), która podejmie się prowadzenia strony czasopisma, musi posiadać (lub założyć w tym celu) konto na portalu Facebook oraz udostępnić adres email używany na portalu Facebook administratorom strony (dr hab. Agata Świerzowska, prof. UJ, dr Anna Kuchta) – jest to niezbędne w celu nadania uprawnień redaktora. 

Obowiązki w ramach praktyk 

Do obowiązków osoby (osób), która podejmie się realizacji praktyk studenckich w czasopiśmie PJACNS, należy prowadzenie strony czasopisma na portalu Facebook (https://www.facebook.com/PJACNS), a w szczególności: 

1. Zapoznanie się z profilem tematycznym i zawartością czasopisma oraz przygotowywanie postów tematycznych dotyczących poszczególnych artykułów w czasopiśmie (przykład: https://www.facebook.com/PJACNS/posts/169837608155702, https://www.facebook.com/PJACNS/posts/131366285336168, https://www.facebook.com/PJACNS/posts/177181504087979) - także tych archiwalnych (częstotliwość dowolna). 

Posty powinny akcentować kulturoznawczy profil czasopisma i nawiązywać do współczesnego dyskursu humanistycznego podejmującego refleksję nad zjawiskami cywilizacyjnymi. 
 
2. Śledzenie strony głównej czasopisma “The Polish Jorunal of the Arts and Culture. New Series” i przygotowywanie postów okolicznościowych w momencie publikacji nowego tomu czasopisma (przykład: https://www.facebook.com/PJACNS/posts/122648706207926) oraz postów związanych z ogłaszanymi “Call For Papers” (przykład: https://www.facebook.com/PJACNS/posts/145594467246683).  

3. Odpowiadanie (lub przekazywanie redakcji czasopisma) na ewentualne wiadomości lub otrzymane komentarze. 

Rozliczenie praktyk 

1. Rozliczenie praktyk następuje po ich zakończeniu, zgodnie z regulaminem realizacji praktyk w KPSC, dostępnym tutaj

2. Aby punkty ECTS za praktyki zostały przyznane w roku akademickim 2021/22 konieczne jest zakończenie i rozliczenie praktyk przed 30 września 2022 roku. W przypadku praktyk trwających dłużej lub rozliczonych później, punkty zostaną przyznane w roku akademickim 2022/23. 

3. Osobą uprawnioną do podpisywania zaświadczeń o odbyciu praktyk w imieniu czasopisma “The Polish Journal of the Arts and Culture. New Series” jest dr hab. Agata Świerzowska. 

Efekty kształcenia w ramach praktyk 

1. Student/-ka wykorzystuje wiedzę o kulturach i cywilizacjach podczas tworzenia tematycznych postów, związanych z publikowanymi w czasopiśmie artykułami.  

2. Student/-ka poznaje specyfikę funkcjonowania mediów społecznościowych i ich rolę w kreowaniu wizerunku czasopisma naukowego. 

3. Student/-ka nabywa kompetencji związanych z odpowiedzialną realizacją zadań. 

 

Osoby zainteresowane realizacją praktyk proszone są o przesłanie wiadomości na adres: pjac@uj.edu.pl (w przypadku grupowego zgłoszenia prosimy o przesłanie jednej wiadomości z nazwiskami wszystkich zainteresowanych). Zgłoszenia będą rozpatrywane w kolejności nadesłania.