"O antropologii pomnika, o tym co reprezentuje a czego nie pokazuje pomnik wojenny" - nagranie wystąpienia dr Elżbiety Olzackiej (7.05)

Wykład odbył się w ramach współpracy z Fundacją Vademecum w Gdyni

Z radością informujemy, że w sieci pojawiło się nagranie wykładu "O antropologii pomnika, o tym co reprezentuje, a czego nie pokazuje pomnik wojenny" dr Elżbiety Olzackiej, który odbył się 7 maja 2024 roku o godzinie 18.00Cafe Księgarnii Vademecum. Wykład można obejrzeć tutaj.

W tym roku kolejny raz KPSC objęło swoim patronatem cykl "Wszystko jest filozofią" realizowany przez Fundację Vademecum w Gdyni. Tym razem to 8. edycja projektu, która skupia się wokół szeroko pojętych wykluczeń. Mecenasem projektu jest Miasto Gdynia.

Zachęcamy do zapoznania się z poprzednimi prelekcjami przygotowanymi przez pracowników KPSC w ramach współpracy z Fundacją Vademecum:

• Refleksje na temat meksykańskiego kultu Świętej Śmierci (Santa Muerte) w świetle semiotyki, dr Piotr Michalik (cz. 1, cz. 2),
  • O medytacji buddyjskiej z punktu widzenia filozofii buddyjskiej, prof. dr hab. Artur Przybysławski (link),
  • Pięć kolorów. Makro i mikrokosmos w kulturze tybetańskiej, dr hab. Joanna Grela, prof. UJ (cz. 1, cz. 2),
  • Przenikanie kultur – jako wyzwanie dla społeczności lokalnych, narodów i organizacji ponadnarodowych, dyskusja panelowa z udziałem prof. dr hab. Marty Kudelskiej (link),
  • Kokugaku jako narzędzie konstrukcji tożsamości japońskiej, dr Renata Iwicka (link),
  • Czy nauka i filozofia wchodzą w nieunikniony konflikt?, dyskusja panelowa z udziałem dr Pauliny Tendery (link).
  • Teozofia w Polsce. Organizacje i idee, dr Karolina M. Kotkowska (link).