Przejdź do głównej treści

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Aktualności

Nawigacja okruszkowa Nawigacja okruszkowa

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Z radością informujemy o rozpoczęciu współpracy z projektem interdyscyplinarnych obozów letnich Interkamp

W ramach współpracy studentki i studenci KPSC będą mieli możliwość realizacji płatnych praktyk na letnich obozach tematycznych oraz możliwość prowadzenia prelekcji i warsztatów podczas obozów Interkamp

Informujemy, że w semestrze letnim 2022/23 roku z inicjatywy mgr Wiktorii Krupskiej, dr Anny Kuchty oraz Zespołu Interkamp została nawiązana obiecująca współpraca w zakresie praktyk studenckich (zgodnie z zasadami realizacji praktyk w KPSC). Wszystkich zainteresowanych poniższą ofertą już teraz zachęcamy do udziału w spotkaniu informacyjnym, które odbędzie się z końcem marca 2023 roku.

INTERKAMP to projekt edukacyjnych, interdyscyplinarnych obozów, gdzie każdy znajdzie dziedzinę, w której może się wyspecjalizować. Jest to projekt stworzony z myślą o ambitnej i kreatywnej młodzieży, która poszukuje ciekawej formy ekspresji oraz pragnie rozwijać swoje zainteresowania pod okiem profesjonalistów. Interdyscyplinarne obozyInterkamp to pomysł na aktywne spędzenie niepowtarzalnych wakacji ‐ połączenie nauki i zabawy na najwyższym poziomie. Więcej na temat obozów można znaleźć tutaj.

  • Liczba uczestników w jednym sezonie: ok. 700
  • Lokalizacja projektu: Kazimierz Dolny n. Wisłą,
  • Wiek uczestników: 7 ‐12 i 13‐19
  • Liczba profili (obozów): 22
  • Profile (rodzaje) obozów: Wokalny, Rockowy, Filmowy, Taneczny, Joga & Mindfulness, Mistrzów Kuchni, Aktorski, Malarsko-Rysunkowy, Fotograficzny, Dziennikarski, Serialowy, Gitarowy, Musicalowy, Wizażu i Charakteryzacji, Produkcji Muzycznej, Cybercamp, Grafiki Komputerowej, Młodego Architekta, Hand Made, Komiks & Manga & Anime, Motywacyjno - Twórczy czy Fantasy Battle.

[Grafika: logo Interkamp - kawałek puzzli + napis czarną czcionką na białym tle]Kto za tym stoi? Organizatorem, pomysłodawcą i właścicielem projektu INTERKAMP jest Biuro Turystyki Aktywnej KOMPAS sp. z o.o. istniejące od 1998 roku. Jedyne biuro turystyczne działające w segmencie wypoczynku dzieci i młodzieży posiadające normę ISO 9001:2001 (od roku 2006), laureat wielu konkursów branżowych. Co roku organizuje obozy letnie dla ok. 5000 dzieci i młodzieży. W rankingach prowadzonych przez niezależne media jest w pierwszej trójce najlepszych i największych organizatorów wypoczynku dla dzieci i młodzieży. Szczególną wagę przywiązuje do jakości programów obozowych. W roku 2004 powstał INTERKAMP – pomysł na obozy twórcze. Firma została dwukrotnie uhonorowana prestiżową nagrodą Diamenty Forbesa – dla firm, które dynamicznie zwiększyły swoją wartość. Natomiast w latach 2013, 2014, 2017 i 2020 otrzymała prestiżowe nagrodamy Gazele Biznesu. Więcej informacji o organizatorach można znaleźć tutaj.

Współpraca z INTERKAMP to dla naszych studentek i studentów możliwość praktycznego wykorzystania wiedzy i umiejętności nabywanych na studiach. Kompetencje kulturoznawcze najlepiej rozwijać w dialogu międzyludzkim i międzykulturowym, co oferują unikatowe obozy Interkamp. Podróże – zarówno krajowe, jak i zagraniczne – rozwijają, a poprzez pryzmat innych kultur, lepiej rozumiemy swoją własną. Jako instruktorzy i wychowawcy, studenci będą mieli możliwość rozwijania umiejętności zarządzania w kulturze, przekazywania specjalistycznej wiedzy i dzielenia się swoją pasją z młodszymi pokoleniami.