Przypominamy! Trwa nabór tekstów do najnowszego tomu Magazynu "MASKA" pt. "ŻAŁOBA/ POŻEGNANIE" - zachęcamy do nadsyłania artykułów

Redakcja Magazynu antropologiczno-społeczno-kulturowego "MASKA" ma przyjemność ogłosić nabór artykułów do kolejnego numeru, którego tematem przewodnim są: żałoba/pożegnanie.

Poniżej przedstawiamy listę przykładowych zagadnień. Mamy nadzieję, że okaże się pomocna w wyborze tematu, pragniemy jednak podkreślić, iż nie jest ona wyczerpująca – jak zawsze zachęcamy do nadsyłania także własnych propozycji:
• rytuały żałobne
• żałoba w sztuce i literaturze
• żałoba a pandemia COVID-19
• melancholia/to, co nie może odejść
• widma
• śmierć w kulturze ludowej

Termin nadsyłania artykułów upływa 20 lipca 2021 roku.

Artykuł powinien mieścić się w przedziale 20–35 tys. znaków ze spacjami, przypisami i bibliografią. Do tekstu prosimy dołączyć tytuł w języku angielskim oraz streszczenie i słowa kluczowe w językach polskim i angielskim. Ponadto prosimy o przesłanie opinii dotyczącej tekstu, napisanej przez specjalizującego się w danym temacie pracownika naukowego o stopniu przynajmniej doktora.

Artykuły prosimy nadsyłać na adres redakcja.maska@gmail.com.
Szczegółowe informacje i wymogi edytorskie można odnaleźć na stronie internetowej "Maski".
Zachęcamy do dołączania do wydarzenia na portalu Facebook.