“Buddhist Traditions of Asia” - projekt naszych studentów

“Buddhist Traditions of Asia” to projekt w mediach społecznościowych (link), którym chcemy ułatwić poznawanie filozofii i tradycji buddyjskich w czasie kiedy nie jest nam dany bezpośredni kontakt z mnichami w Tajlandii czy uczestniczenie w naukach Dalai Lamy w Indiach.

Pomysł pojawił się z potrzeby dalszego zdobywania wiedzy i utrzymywania kontaktu z kulturami i religiami tego regionu, pomimo pandemicznych utrudnień.

Mamy nadzieje, że strona przyczyni się do rozwijania zainteresowań buddyzmem, oraz że będzie inspiracją do odwiedzenia nowych miejsc jak tylko zamorskie podróże znowu pojawią się w naszych wakacyjnych planach (trzymamy kciuki, że to już niedługo!).

Projekt tworzą:
Anna Szelingowska - Specjalistka od Mahajany i Zen
Damian DeLucian - Specjalista od Therawady
Ania Samborska - Specjalistka od buddyzmu tybetańskiego.

Projekt powstał w ramach zajęć „Kultura w praktyce 2020/2021, prowadzonych przez dr Joannę Malitę-Król.

Wszystkim zaangażowanym serdecznie gratulujemy interesującego projektu - pozostałych zaś zachęcamy do śledzenia strony na portalu Facebook i  rozwijania buddologicznych zainteresowań.