SocRevLab - Zaproszenie na spotkanie: (R)ewolucyjne espresso - „Nasze życie z robotami"

Social (r)Evolutions Lab - POB Future Soc serdecznie zaprasza na spotkanie naukowe z cyklu (R)ewolucyjne espresso pt. „Nasze życie z robotami". Spotkanie będzie miało formę krótkich wystąpień i dyskusji wokół nich. Odbędzie się ono 22 kwietnia 2021 r. (czwartek) w godzinach 13.30-14.30 na platformie MS Teams.

Link do spotkania: https://cutt.ly/Ovemi8q

Jaką rolę pełnią dziś roboty w różnych obszarach naszego życia? Jak to będzie wyglądać w przyszłości?

Czy roboty społeczne mają szansę zastąpić innych ludzi, z którymi wchodzimy w interakcję?

Jakie konsekwencje społeczne niesie ze sobą robotyzacja i gdzie są jej granice?

O różnych wymiarach robotyzacji dyskutować będą:

• dr hab. Riccardo Campa, prof. UJ (Instytut Socjologii UJ), Robotics and the Future of Work
  • Tomasz Wierzchowski (HayBeeSee), Robotyzacja w globalnym rolnictwie oczami praktyka - szansa dla cywilizacji vs wyzwania społeczne
  • dr Joanna Foryś (Uniwersytet Śląski), Roboty, które nie wchodzą w konkurencję z człowiekiem
  • dr Błażej Sajduk (Instytut Nauk Politycznych i Stosunków Międzynarodowych UJ), Dehumanizacja pola walki. Jak? Gdzie? Kiedy?

Czym jest (R)ewolucyjne espresso?

(R)ewolucyjne espresso czyli syntetycznie o zmianie społecznej to cykl spotkań naukowych organizowanych przez Social (r)Evolutions Lab. Mają one formułę krótkich wystąpień osób reprezentujących różne dyscypliny nauki oraz dyskusji wokół nich. Celem spotkań jest naukowa, interdyscyplinarna refleksja nad aktualnymi wydarzeniami i obserwowanymi przez nas procesami społecznymi. Gorąco zachęcamy do stałego udziału w cyklu oraz do proponowania własnych tematów spotkań (np. mailowo: socrevlab@uj.edu.pl).