Praktyczne zastosowanie mnemotechnik w studiowaniu - warsztat z drem Wojciechem Kosiorem

Serdecznie zapraszamy do udziału w spotkaniu pt. "Praktyczne zastosowanie mnemotechnik w studiowaniu", które poprowadzi dr Wojciech Kosior.

Spotkanie odbędzie się 5. marca 2021 r. o godz. 18:00 za pośrednictwem platformy MsTeams (link do spotkania dostępny jest tutaj).

Warsztat składa się z dwóch części (krótkiej) teoretyczno-wprowadzającej oraz (nieco dłuższej) praktycznej.

W pierwszej części uczestnicy zapoznają się z podstawowymi prawidłowościami funkcjonowania pamięci, takimi jak zależności między objętością materiału a liczbą powtórzeń potrzebnych do jego opanowania czy relacja między pobudzeniem emocjonalnym a efektywnością pamięci. W części drugiej natomiast uczestnicy będą mieli możliwość przećwiczyć bazujące na tych prawidłowościach konkretne techniki (m.in. akronimy, akrostychy, słowa wieszaki, pałac, mapa) dostosowane do różnego rodzaju materiału. Jakkolwiek prowadzący zapewni podstawowe przykłady do ćwiczeń, osoby planujące uczestniczyć w warsztatach proszone są o przygotowanie materiału, który chcą opanować pamięciowo (nie jest to obowiązkowe, ale wzbogaci zajęcia).

Dziękujemy mgr Natalii Tołsty za zorganizowanie spotkania.